13
Vas 13

Kelionės automobiliu su vaikais

Ne be reikalo yra sukurta begalės filmų apie šeimų keliones atostogauti tiesiog savo automobiliu. Tiesa ta, jog ilgą laiką būnant su savo artimaisiais, iškyla daug juokingų situacijų, kurios sukuria neišdildomus prisiminimus. Kita vertus, tokia aplinka gali sukurti ir stresinių situacijų, kurios nėra tokios juokingos, kaip vaizduojama Holivudo filmuose. Pateiksime keletą naudingų patarimų, kurie, tikimės, padės šeimos kelionę automobiliu paversti maloniu nuotykiu.

Planavimas
Prieš leidžiantis į kelionę, būkite atviri patys sau ir išsiaiškinkite, kiek sunkumų gali pakelti jūsų mažieji. Net jei vyresni vaikai gali praleisti 10 valandų kelyje, tai dar nereiškia, kad jūsų keturmetė tai pajėgs. Kitaip tariant, planuodami kelionės maršrutus, pasirūpinkite, jog nebūtumėte kelyje daugiau nei 6 valandas per dieną. Ir atminkite, tai ne tik vaikų, bet ir jūsų labui.

Jei jūsų šeimos automobilis yra nedidelis, pamąstykite apie nuomojamus autobusiukus. Tai suteiks ne tik daugiau komforto, bet ir erdvės kiekvienam šeimos nariui. Pagalvokite apie savo aštuonmetį sūnų, kuris nemėgsta dalintis savo žaislais, kokia tikimybė, jog jis norės visą kelionę trintis alkūnėmis su savo jaunėle sesute? Apsisprendus nuomotis kelionės automobilį,- pasirūpinkite tuo iš anksto.

Apie daiktų pakavimą pradėkite galvoti bent prieš kelias dienas. Jei jūsų vaikai pakankamai dideli, leiskite jiems patiems susikrauti lagaminus, taip pat nepamirškite jų informuoti apie kelionės planus. Mokslininkai nustatė, jog vaikų elgesys daug geresnis kai jie žino, ko tikėtis.

Ką pasiimti į kelionę?
Kalbant apie saugumą, patartina pasiimti savo asmenines vaikų kėdutes, jos dažniausiai daug patogesnės ir saugesnės, nei tos, kurias siūlo nuomos punktai. Taip pat nepamirškite pirmosios pagalbos vaistinėlės bei vaistų nuo ligų, kuriomis sergate (alergijos ir panašiai).

Pagalvokite kuo užsiims jūsų vaikai kelionės metu. Galbūt verta nusižengti auklėjimo taisyklėms ir paimti DVD grotuvą? Tai gali būti raktas į jūsų ramybę.

Ką be nuspręstumėte įdėti į vaikų užkandžių dėžutes,- įdėkite dvigubai daugiau. Ir nebijokite nusižengti taisyklėms dėl nesveiko maisto, tai vienintelis laikas, kai galite leisti dukrai pasimėgauti papildomu sausainiu ar sulčių buteliuku. Supakuokite sveikus vaikiškus užkandžius į dėžutes, o nesveiką maistą pasilikite situacijoms, kai nebegalėsite suvaldyti savo atžalų.

Kiti dalykai, apie kuriuos verta pasvarstyti: audio knygos, mėgstamos CD plokštelės, antklodės, pagalvės bei mėgstami žaislai. Spalvinimo knygelės taip pat gali užimti jūsų vaikus, nustebinkite juos naujomis, kai pradėsite kelionę.

Palaikykite taiką
Nepraleiskite progos pakeliui aplankyti gražias vietas. Paprasčiausias parkas ar McDonaldo žaidimų aikštelė ne tik suteiks mažiesiems džiaugsmo, bet ir leis išvengti pykčių.

Planuodami kelionę galite pagalvoti ir apie vaikų pietų miegą. Visi žinome kokie būna vaikai, kai jiems trūksta poilsio.

Nesitikėkite, jog vaikai tarpusavyje dalinsis. Įsitikinkite, jog paėmėte žaislų, knygų bei užkandžių kiekvienam. Taip vaikiškas peštynes sumažinsite iki minimumo.
 


10
Vas 13

Kelionės lėktuvu

Kelionės lėktuvu,- tai greitas ir saugus būdas įveikti milžiniškus atstumus vos per kelias valandas. Ne veltui šis keliavimo būdas yra pats populiariausias visame pasaulyje. Jei norite išvengti slidžių ir pavojingų kelių žiemą, alinančio karščio automobilyje vasarą, ar tiesiog neturite noro praleisti dvidešimt valandų kelyje,- orlaiviai jums siūlo patogesnę išeitį su daugybe privalumų.

Pirmasis skrydžio privalumas laikas. XXI amžiuje laikas tapo vienu iš labiausiai vertinamų išteklių ir čia kalbame ne tik apie verslo sektorių. Jei turite tilpti į tam tikrus laiko rėmus verslo kelionėje ar atostogų metu – pasirinkimas keliauti lėktuvu jums padės maksimaliai išnaudoti turimą laiką.

Pamatykite vaizdą iš paukščio skrydžio. Neretai, keliaujant iš vieno taško į kitą, turime įveikti papildomą atstumą, kad pasiektumėme kelionės tikslą, tačiau niekam ne paslaptis, jog  važiuojant greitkeliu sunku pamatyti šalies grožį. Štai čia ir pasireiškia dar vienas oro transporto siūlomas privalumas: sėdint lėktuve, keleiviai gali stebėti kvapą gniaužiančius vaizdus, kurie kelionę paverčia turiningu poilsiu.

Taip pat, kelionės lėktuvu yra plačiai pamėgtos visame pasaulyje ir dėl siūlomo komforto. Orlaiviuose įrengtos patogios sėdynės, keleiviai gali patys valdyti šildymo – vėdinimo sistemas, na o malonios stiuardesės visada pasiūlys atsigaivinti bei užkąsti. Galiausiai, norint nusilengvinti, nereikės ieškoti artimiausios benzino kolonėlės, kur sugaišite papildomą valandą ir dar turėsite susimokėti!

Keliauti lėktuvu,- pigu. Lietuvoje skrydžių bendrovių skaičius auga ne dienom, o valandom, tad augant konkurencijai vis dažniau galima rasti pigių bilietų į įvairiausias pasaulio šalis. Kaip pavyzdį galima paminėti paskutinės minutės keliones, dėl kurių, keliavimas lėktuvu tampa pigesne transporto priemone nei automobiliai.

Dar vienas oro transporto privalumas,- galimybė palaikyti ryšius su žmonėmis įvairiausiuose pasaulio kampeliuose. Šiais laikais daug lietuvių emigravo į Angliją, palikdami savo giminaičius Lietuvoje. Įsivaizduokite situaciją, jog kiekvieną kartą, norėdami pamatyti savo šeimos narius turėtumėte  sėsti į automobilį ir praleisti kelyje 24 valandų. Būtų keista, tiesa? Būtent dėl to, jog esame įpratę sėsti į lėktuvą ir kad ir kelioms dienoms nuvykti aplankyti savo artimuosius. Būtent Skrydžiai į Londoną mums suteikia tokią galimybę.

Galiausiai patikimumas – tai savybė, neatsiejama nuo oro transporto. Šioje srityje dirba didžiausią kvalifikaciją turintys darbuotojai, visi skrydžiai veikia pagal griežtus grafikus. Būtent dėl šių priežasčių, oro transportas yra laikomas vienu iš patikimiausių transporto rūšių šiandieniniame pasaulyje.

Žinoma, nepaisant privalumų, kelionės lėktuvu turi ir keletą trūkumų, tokių kaip: priklausomybė nuo oro sąlygų, laukimas, norint atsiimti bagažą, taip pat lėktuvai negali pasiūlyti kelionių nuo durų iki durų, tad dažniausiai keleiviams reikia papildomai naudotis taksi ar viešojo transporto paslaugomis.
Visi šie trūkumai, tai tik lašas jūroje, palyginus su nauda, kurią mums šiandien teikia oro transportas. Kas galėjo pagalvoti, jog brolių Wright‘ų išradimas turės tokią milžinišką įtaką ne tik viso pasaulio vystymuisi, bet ir žmogaus kasdienybės lengvinimui.


10
Vas 13

Kelionės traukiniu

Kelionės traukiniais,- vienas populiariausių bei ekologiškiausių būdų, skirtų pažinti pasaulį. Mat šiais laikais bene kiekvienas didesnis miestas turi geležinkelio liniją, kuri palengvina susisiekimą ne tik toje šalyje, bet ir priemiesčiuose bei visame pasaulyje.

Ši susisiekimo forma sparčiai plinta ne tik Europoje, bet ir Lietuvoje, tad, siekiant suteikti kuo daugiau reikalingos informacijos, trumpai apžvelgsime kelionių traukiniais privalumus ir trūkumus bei pateiksime keletą naudingų patarimų.

Kalbant apie privalumus, galima pradėti nuo to, jog šis susisiekimo būdas yra ne tik kupinas senove alsuojančio žavesio, tačiau taip pat užtikrina saugias bei patogias keliones. Taip pat, traukiniai yra mažiau teršianti transporto priemonė, o svarbiausia retai kenčia nuo nepalankių oro sąlygų. Tad, keliaujant traukiniu, jums nereikia baimintis dėl permainingo oro, kuris gali lemti ne tik kelionės atidėjimą, bet ir atšaukimą. Nemažai žmonių renkasi traukinius ir dėl to, jog jie suteikia daugiau laisvės keliaujant. Kelionės metu galite susipažinti su įvairiais žmonėmis, skaityti knygas, žiūrėti filmus, netgi nusnūsti. Ilgesnių reisų maršrutai taip pat siūlo ir galimybę papietauti bei apsilankyti traukinio bare.

Galima pridurti, jog keliaujant su mažais vaikais, tokia transporto priemonė gali palengvinti mažųjų priežiūrą, mat traukinyje tai daryti daug paprasčiau nei lėktuve ar automobilyje. Na ir galiausiai, daugelis žmonių renkasi tokio tipo keliones dėl nuostabių vaizdų, kuriuos galima išvysti pro kajučių langus. Šie vaizdai gali veikti kaip terapija, leidžianti atsipalaiduoti ir skirti laiko sau.

Kaip ir kiekviena transporto priemonė, traukiniai turi ne tik privalumų, bet ir trūkumų. Vienas iš jų,- kelionės laikas. Kaip žinoma traukiniai nėra pati greičiausia transporto priemonė, tad jei siekiate kuo greičiau pasiekti tikslą, greičiausiai net nesvarstysite tokios keliavimo galimybės.

Taip pat kaip trūkumą galima paminti ir tai, jog, siekiant nusipirkti bilietus, išleidžiant kuo mažiau pinigų, tai daryti reikia iš anksto, o tai nėra palanku visiems keliautojams. Brangesnėse vietovėse, tokiose kaip Vakarų Europa, bilietų kainos yra daug aukštesnės, tuo tarpu mažesnėse šalyse susiduriama su kitokiomis problemomis, mat ten traukiniai gali būti paleidžiami tik kartą per kelias dienas, o esant dideliems atstumams tarp stotelių, negalėsite išlipti ten, kur jums reikia.

Patarimai planuojant kelionę traukiniu:
Keliaukite naktį. Naktinės kelionės yra puikus būdas sutaupyti pinigų, kuriuos išleistumėte nakvynei viešbutyje. Šiais laikais traukiniai modernizuoti tam, kad keleiviai galėtų ramiai ir patogiai išsimiegoti, ką padaryti pripildytame lėktuve ar autobuse yra praktiškai neįmanoma.

Pasiimkite antklodę ar nedidelį miegmaišį. Tai gali padėti išvengti nepatogumų, jei jusite šaltį dėl oro kondicionieriaus.

Rinkitės sėdėjimo vietą atokiau nuo durų, tai suteiks daugiau komforto.

Jei pageidaujate daugiau privatumo,- rinkitės kupė. Nors jos gali kainuoti pakankamai daug, tačiau papildomai gausite patalus bei antklodę, dažniausiai nemokamos arbatos ar kavos ryte, o kartais net ir nemokamą maitinimą.

Jei planuojate užsisakyti kupė, pasirūpinkite tuo iš anksto, mat kupė yra skirstomos nuo vienviečių iki šeimos dydžio, tad jei jums pavėlavus bus išpirktos visos vienvietės kupė,- turėsite permokėti už didesnę.


10
Vas 13

Patarimai kaip saugiai keliauti ir ko saugotis

Pasaulis nėra nesaugus. Priešingai, tiesiog yra pavojingų vietų ir žmonių, netgi jūsų gimtajame mieste, bet tokių – mažuma. Iš tikrųjų didesnė tikimybė patekti į bėdą laukia pažįstamoje aplinkoje, tokioje kaip namai, nei kelionės metu, ypač jei vadovausitės toliau pateikiamais patarimais.

Išsiugdykite įprotį žvalgytis. Kelionės pasižymi savybe blaškyti žmonių mintis, o turint galvoje tai, jog keliaujant su savimi pasiimate daug vertingų daiktų, atsiranda didesnė galimybė juos kur nors pamiršti. Tai gali būti skėtis kavinėje ar net fotoaparatas parke, tad nepamirškite visada apsidairyti, ar išeidami nieko nepaliekate.

Nesinešiokite visų pinigų vienoje vietoje. Pažįstama situacija, kai kasdien visas savo banko korteles laikote piniginėje? Keliaudami to nedarykite. Patartina bent vieną kortelę laikyti atskirai ir geriausiai,- ne piniginėje. Tokiu atveju, jei iš jūsų pavogs piniginę, turėsite dar vieną kortelę su pinigais, padėsiančiais nusigauti iki policijos departamento.

Nesinešiokite piniginės galinėje džinsų kišenėje. Siekiant išvengti kišenvagystės, patartina piniginę nešiotis priekinėje kišenėje, ypač jei ji užsegama. Taip pat galite naudotis ir taip vadinamais pinigų diržais, kurie užsisega po marškinėliais. Venkite ant kaklo pakabinamų specialiai turistams sukurtų piniginių, tai tik parodys aplinkiniams, jog turite nemažai pinigų, kuriuos stengiatės apsaugoti.
Pasidarykite pagrindinių dokumentų kopijas.  Nuskenuokite savo pagrindinius dokumentus, t.y. pasą, vizas, kelionės draudimą ir atsisiųskite sau į elektroninį paštą. Tokiu atveju net ir pametus dokumentus turėsite jų kopijas.

Pasirūpinkite kelionės draudimu. Tai padaryti rekomenduojama vien dėl to, jog susirgus ar susižeidus kelionės metu, gydymo išlaidos gali greitai pasiekti dešimtis tūkstančių litų, net dėl smulkaus įdrėskimo. Tad nepamirškite apsisaugoti nuo nepageidaujamų išlaidų.

Nesipuikuokite. Jei keliaujate po pasaulį,- jūs greičiausiai turtingesnis nei daugelis vietinių, bet to demonstravimas nešiojant auksinius papuošalus ar 10 tūkstančių litų kainuojantį fotoaparatą ant kaklo yra nerekomenduojamas. Tai jus pavers vagių taikiniu, tad palikite savo papuošalus namuose, o nenaudojamą fotoaparatą nešiokitės krepšyje.

Patikrinkite instruktorių dokumentus. Jei kelionės metu planuojate nardyti, šokinėti su guma ar užsiimti kita pavojinga veikla,- patikrinkite jus prižiūrinčio instruktoriaus dokumentus. Tad gavus pasiūlymą nardyti už itin mažą kainą – nepulkite džiūgauti, pirmiausiai patikrinkite ar instruktorius turi licenziją bei visus kitus reikiamus dokumentus tam, kad galėtų jus mokyti.

Nepalikite savo daiktų be priežiūros. Atrodo akivaizdu, tačiau keliautojai tai daro nuolatos: jie pasideda kuprines prie kojų ar pakabina rankines ant kėdės atlošo restorane. Tad siekdami išvengti rūpesčių laikykite daiktus ant kelių ar tiesiog apvyniokite, ant žemės esančios kuprinės, rankeną už kojos, taip jausite jei kas nors bandys pasisavinti jūsų nuosavybę.

Neaukokite vargšams. Šiai, kaip ir kiekvienai taisyklei galima pritaikyti išimčių, bet dažniausiai, aukodami vargšams, žmonės išsitraukia  savo pinigines ir parodo kur laiko pinigus. Na o tai,- tiesiog lengvas kąsnelis vagišiams.

Nelieskite gyvūnų. Žinoma, svečiuojantis užsienyje toli nuo savo namų, jūs pasiilgsite savo mylimo kačiuko ar šuniuko. Tačiau nepamirškite, jog šie gyvūnai gali ne tik kandžiotis, bet ir nešioti įvairias ligas bei infekcijas, o kas gi norėtų ligos patale pabaigti savo ilgai lauktas atostogas?