Kelionės traukiniu


Kelionės traukiniais,- vienas populiariausių bei ekologiškiausių būdų, skirtų pažinti pasaulį. Mat šiais laikais bene kiekvienas didesnis miestas turi geležinkelio liniją, kuri palengvina susisiekimą ne tik toje šalyje, bet ir priemiesčiuose bei visame pasaulyje.

Ši susisiekimo forma sparčiai plinta ne tik Europoje, bet ir Lietuvoje, tad, siekiant suteikti kuo daugiau reikalingos informacijos, trumpai apžvelgsime kelionių traukiniais privalumus ir trūkumus bei pateiksime keletą naudingų patarimų.

Kalbant apie privalumus, galima pradėti nuo to, jog šis susisiekimo būdas yra ne tik kupinas senove alsuojančio žavesio, tačiau taip pat užtikrina saugias bei patogias keliones. Taip pat, traukiniai yra mažiau teršianti transporto priemonė, o svarbiausia retai kenčia nuo nepalankių oro sąlygų. Tad, keliaujant traukiniu, jums nereikia baimintis dėl permainingo oro, kuris gali lemti ne tik kelionės atidėjimą, bet ir atšaukimą. Nemažai žmonių renkasi traukinius ir dėl to, jog jie suteikia daugiau laisvės keliaujant. Kelionės metu galite susipažinti su įvairiais žmonėmis, skaityti knygas, žiūrėti filmus, netgi nusnūsti. Ilgesnių reisų maršrutai taip pat siūlo ir galimybę papietauti bei apsilankyti traukinio bare.

Galima pridurti, jog keliaujant su mažais vaikais, tokia transporto priemonė gali palengvinti mažųjų priežiūrą, mat traukinyje tai daryti daug paprasčiau nei lėktuve ar automobilyje. Na ir galiausiai, daugelis žmonių renkasi tokio tipo keliones dėl nuostabių vaizdų, kuriuos galima išvysti pro kajučių langus. Šie vaizdai gali veikti kaip terapija, leidžianti atsipalaiduoti ir skirti laiko sau.

Kaip ir kiekviena transporto priemonė, traukiniai turi ne tik privalumų, bet ir trūkumų. Vienas iš jų,- kelionės laikas. Kaip žinoma traukiniai nėra pati greičiausia transporto priemonė, tad jei siekiate kuo greičiau pasiekti tikslą, greičiausiai net nesvarstysite tokios keliavimo galimybės.

Taip pat kaip trūkumą galima paminti ir tai, jog, siekiant nusipirkti bilietus, išleidžiant kuo mažiau pinigų, tai daryti reikia iš anksto, o tai nėra palanku visiems keliautojams. Brangesnėse vietovėse, tokiose kaip Vakarų Europa, bilietų kainos yra daug aukštesnės, tuo tarpu mažesnėse šalyse susiduriama su kitokiomis problemomis, mat ten traukiniai gali būti paleidžiami tik kartą per kelias dienas, o esant dideliems atstumams tarp stotelių, negalėsite išlipti ten, kur jums reikia.

Patarimai planuojant kelionę traukiniu:
Keliaukite naktį. Naktinės kelionės yra puikus būdas sutaupyti pinigų, kuriuos išleistumėte nakvynei viešbutyje. Šiais laikais traukiniai modernizuoti tam, kad keleiviai galėtų ramiai ir patogiai išsimiegoti, ką padaryti pripildytame lėktuve ar autobuse yra praktiškai neįmanoma.

Pasiimkite antklodę ar nedidelį miegmaišį. Tai gali padėti išvengti nepatogumų, jei jusite šaltį dėl oro kondicionieriaus.

Rinkitės sėdėjimo vietą atokiau nuo durų, tai suteiks daugiau komforto.

Jei pageidaujate daugiau privatumo,- rinkitės kupė. Nors jos gali kainuoti pakankamai daug, tačiau papildomai gausite patalus bei antklodę, dažniausiai nemokamos arbatos ar kavos ryte, o kartais net ir nemokamą maitinimą.

Jei planuojate užsisakyti kupė, pasirūpinkite tuo iš anksto, mat kupė yra skirstomos nuo vienviečių iki šeimos dydžio, tad jei jums pavėlavus bus išpirktos visos vienvietės kupė,- turėsite permokėti už didesnę.

Comments are closed.