07
Vas 13

Kelionė po Latviją

Norint smagiai ir įdomiai pailsėti visai nebūtina ieškoti lėktuvų bilietų ar kelionių į šiltuosius kraštus. Visai netoliese yra puikūs Latvijos kurortai, o poilsis Latvijoje ne prastesnis nei bet kurioje kitoje šalyje. Be abejo, čia retai kada temperatūra viršija 30 laipsnių šilumos, o miestuose neauga palmės, tačiau tai tikrai nėra būtina visoms atostogoms.

Poilsis Latvijoje įprastai siūlomas pajūryje. Daugelis poilsiautojų pamėgę garsųjį Latvijos kurortą Jūrmalą, o lietuviai puikiai vertina Papės ir Nidos miestelius.

Tačiau poilsis Latvijoje, tai ne tik pajūris. Daug daugiau žmonių savo atostogas Latvijoje praleidžia susipažindami su miestais, lankydamiesi pilyse ir dvaruose, kurių kaimyninėje valstybėje tikrai gausu, o taip pat ir poilsiaudami prie ežerų ar rinkdamiesi aktyvų poilsį su dviračiais ar slidinėjant.

Rinktis savo atostogoms kaimynę Latviją siūloma šeimoms su vaikais. Tiek suaugusiems, tiek vaikams patinka jūra, o be jūros abi kartos lengvai ras sau ir kitos veiklos. Rygoje vertėtų aplankyti ne tik žinomą senamiestį, bet taip pat ir zoologijos sodą, pagal savo dominančias sritis išsirinkti iš gausybės muziejų. Kiek toliau nuo Rygos – bobslėjaus trasa, veikianti ne tik žiemos, bet ir vasaros metu – kodėl gi neišmėginus savęs olimpinėje sporto šakoje?

Latvija garsi įvairiais dalykais, vieniems ji asocijuojasi su pieniškais saldainiais „Karvutė“, kitiems su didžiausiu Baltijos šalių uostu, tačiau aplankyti ją verta daugeliui. Poilsis Latvijoje labai patrauklus tiems, kurie neturi daug laiko keliauti tūkstančiams kilometrų, be to, lengvai pasiekiama nuosavu automobiliu, kas iš tiesų patogu ir greita.

Smalsiems – video kelionė po Latviją


07
Vas 13

Poilsis Latvijos pajūryje

Vasaros poilsis Latvijoje gana populiarus tarp Lietuvos poilsiautojų norinčių pasimėgauti jūros teikiamais malonumais. Tačiau išsirinkti tinkamą pajūrio kurortą nėra labai lengva, ypač jei nei viename nesame buvę ar nesame girdėję jokių atsiliepimų.

Populiariausia vieta poilsiui Latvijoje yra Jūrmala. Tai visai netoli sostinės Rygos įsikūręs miestas tarp ežero ir Baltijos jūros, o per patį miestą teka upė. Tad norintiems pailsėti nuo jūros siūloma pažvejoti ar pasižvalgyti po šį didžiausią Baltijos šalių kurortinį miestą pėsčiomis ar išsinuomojus dviračius. Dėl gana nedidelio atstumo iki Rygos per mažiau nei valandą galima atsidurti garsiajame Latvijos sostinės senamiestyje, operoje ar kitoje vertoje dėmesio vietoje. Taip poilsis Latvijoje bus ne tik atpalaiduojantis, bet ir turiningas. Subjurus orams visada galėsite pasislėpti nuo jų dideliame vandens pramogų parke „Livu“.

Kita populiari atostogų kryptis galvojant apie poilsi Latvijos pajūryje – Ventspilis. Ventspilis rekomenduojamas šeimoms, turinčioms vaikų, taip pat, ieškantiems pramogų ir nuotykių. Čia veikia įvairios slidinėjimo trasos tiek slidėmis, tiek vasaros rogutėmis, o floros mėgėjai galės pasigrožėti gėlių skulptūromis, kurios puošią Venstpilio miestą.

Nemaža dalis poilsiautojų renkasi Liepoją. Tai dar vienas pakankamai didelis Latvijos miestas, traukiantis poilsio Latvijos pajūryje ištroškusius žmones. Kaip ir Jūrmala, Liepoja supama ne tik Baltijos jūros, bet taip pat ir ežero. Be to, Liepoja garsėja kaip muzikos miestas, todėl savo atostogų metu galėsite mėgautis ne tik jūra, smėlio bei saule, bet kartu ir įvairios muzikos koncertais, garsių Latvijos ir kitų šalių atlikėjų pasirodymais.

Lietuvių itin pamėgtas nedidelis pajūrio miestelis Papė. Tai visai netoli nuo Lietuvos sienos nutolusi rami vieta, kurioje dauguma poilsiautojų – iš Lietuvos, o nuolatos čia gyvena vos apie 30 žmonių.

Poilsis Latvijoje gali būti labai įvairus, nuo poilsio mažyčiame pajūrio kaime iki didmiesčių turinčių begales pramogų bei didelius paplūdimius, kuriuose vietos atsiranda visiems. Tereikia išsirinkti sau tinkamą variantą.

Smalsiems – video kelionė po Latvijos pajūrio kurortus


27
Sau 13

Poilsis. Kas tai?

Poilsis, rekreacija (lot. reacreatio – atsistatymas) – žmogaus dvasinių ir fizinių jėgų atgavimo procesas.

Poilsis organizmui reikalingas ypač po įtemptos veiklos, pavargus, patyrus traumą, ligos metu (tuomet greičiau sveikstama) bei po jos (reabilitacija) ir pan. atvejais. Ilsintis, atsipalaiduojant atsikuria gyvybinės galios.