07
Vas 13

Kelionės ir poilsis Tailande – patarimai

Poilsis Tailande – egzotika, visiškai kitokia kultūra ir visai kitas pasaulio kraštas, tačiau šiais laikas gana nesunkiai ir sąlyginai greitai pasiekiama vieta, kuri tampa vis dažnesniu pasirinkimu tarp keliautojų iš Lietuvos.

Dažniausiai į šią Rytų šalį vykstama bent dviem savaitėms, kurių pilnai pakanka norint atsigauti po ilgų ir sunkių metų ar kito sunkaus ir prailgstančio laikotarpio tarp atostogų.

Nors pradžioje ir norima patinginiauti, pasimėgauti garsių kurortų pramogomis bei paplūdimiais, poilsis Tailande neturėtų apsieiti be ekskursijos po Bankoką bei kitas vertas dėmesio vietas. Tiesa, tai atima šiek tiek laiko, bet turbūt būtų sunku rasti keliautoją, kuris sakytų, jog pažintinė kelionės dalis buvo neverta.

Siekiant užtikrinti kokybišką ir saugų poilsį Tailande, vertėtų prieš vykstant atidžiai pasidomėti apie būtinus draudimus ir skiepus, taip pat, paisyti įvairių institucijų rekomendacijų, kadangi daugeliu atveju europiečių organizmai nėra prisitaikę prie Tailando klimato, galimų ligų ir kitų pavojų.
Renkantis poilsį Tailande dažniausiai siūloma numatyti tai dar likus bent keliems mėnesiams, taip galima sutaupyti įsigyjant išankstines keliones, o likusio laiko turėtų laisvai pakakti visiems formalumams bei kilusiems klausimams išspręsti.

Nepaisant visų sunkumų ir nepatogumų – poilsis Tailande ir jo kurortai visa tai atperka su kaupu, leidžia pasimėgauti maloniomis akimirkos, galvoti tik apie malonius dalykus bei savo mintis nukreipti į Azijos kultūrą, gamtos grožį bei visiškai kitokią architektūrą.

Smalsiems – video kelionė į Tailandą


07
Vas 13

Populiariausi Tailando kurortai

Poilsis Tailande – skamba egzotiškai, tačiau tikrai nėra nepasiekiama ar nerealu. Šiuo metu dėka itin plačiai išvystytos transporto infrastruktūros Tailando sostinė Bankokas lėktuvu pasiekiamas greičiau nei per parą. Įvertinus, jog tai itin tolimas kraštas – rezultatas tikrai puikus.

Pataja
Renkantis vietą poilsiui Tailande dažniausiai atkreipiamas dėmesys į Patają bei Puketą. Pataja – ištisus metus turistus priimantis iš žvejų kaimelio į kurortą virtęs miestas. Bene geriausias laikas lankytis Patajoje – mūsų žiema, tai yra, gruodžio – vasario mėnesiai. Tuo metu temperatūra siekia iki 31 laipsnio šilumos bei yra mažiausia kritulių tikimybė. Lietingiausiais laikomi rugsėjo bei spalio mėnesiai – per mėnesį tuo metu iškrenta dvigubai daugiau kritulių nei lietingą liepos mėnesį Lietuvoje.
Be Patajos, nemažai turistų mielai renkasi Puketo salą, kuri yra pati didžiausia salą priklausanti Tailandui. Nuo Bankoko ji nutolusi net per beveik 900 kilometrus, išsibarščiusi per daugybę mažų salelių, kuriose tropiniai miškai, džiunglės ir, be abejo, įspūdingi paplūdimiai.

Puketas
Skirtingai nei Patajoje, Puketo saloje gerokai mažiau kritulių, o pati jūra švaresnė. Taip pat, sakoma, jog paplūdimiai Pukete yra gražesni, tačiau tai yra pakankamai subjektyvi nuomonė. Kalbant apie pramogas, jų šiame kurorte gerokai daugiau, o tarp populiariausiųjų – nardymas. Taip yra dėl to, jog nelabai nutolus nuo kranto auga visų narų džiaugsmas – koraliniai rifai. Tiesa, kainos šioje saloje aukštesnės nei kituose Tailando kurortuose.

Poilsis Tailande itin vertinamas egzotinių kelionių mėgėjų dėl ypač gero kainos ir kokybės santykio. Sėkmės atveju (radus atitinkamų nuolaidų bei akcijų) Tailandą pasiekti galima visai pigiai, o kombinuojant poilsinę ir pažintinę keliones galima ne tik pailsėti, bet ir pakankamai daug sužinoti apie šią tolimąją egzotišką šalį.

Smalsiems – video kelionė po Puketą.


27
Sau 13

Tailando kurortai

Turistinę šlove Tailandui atnešė jo puikūs pajūrio kurortai. Prieš keletą metų šią šalį atrado rusai, dabar į čia masiškai traukia ir lietuviai.

Seniausias alies kurortas tai Ča-am Chuanchin (už 198 km nuo sostinės Bankoko). Viduramžiais čia buvo karalių vasaros rezidencija. Iš tų laikų likos švarūs paplūdimiai, kuriuose žmonių mažiau nei kitur. Be to, įspūdingos ir lankytinos vietos. Tai karališkieji vasaros rūmai Klai Kanvagon ir Vat Nerančararama šventykla, kurioje stovi didžiausia pasaulyje šešiarankio Budos skulptūra.

Elitinio poilsio mėgėjų laukia išpuoselėti golfo laukai ir naktinis Chuachino turgus. Jei nepatingėsite nuvažiuoti į priemiestį, galėsite pasigrožėti kriokliais, paklaidžioti po nacionalinius Keng Kradžang ir Sam Rod Iod parkus. Verta aplankyti ir Pchrajanakorno urvą. Taip pat nukeliauti į gretimą Pchetburno miestą, kur stovi įspūdinga Suvanaro šventykla. Užsukite ir į Kchao Vang šventyklą, kurioje pamatysite 170 Budos statulų.

Savaime suprantama, Tailande rasite ir viską, ko reikia poilsiui prie jūros. Mėgėjams pasikaitinti saulėje čia tikras rojus.

Kalbant apie saulę, nepamirškite, kad čia Azija ir saulės radiacija kur kas didesnė nei pas mus. Nejuokaukite ir naudokite sitprius apsauginius kremus, nešiokite galvos apdangalus ir kuo daugiau kūno uždengiančius rūbus. Perkaitus visa kelionė į Tailandą gali būti sugadinta.

Tailandas viena didžiausių Azijos valstybių. Šalies teritorija 514 000 kvadratinių kilometrų. Pagal plotą tai 50 pasaulio valstybė. Čia gyvena apie 70 milijonų žmonių. Vyraujanti religija budizmas. Nacionalinė valiuta batas.

Tailandas kaip valstybė įkurtas 1238 m. ir savo valstybingumą išsaugojo iki mūsų dienų. Senovėje karalystė vadinta Siamu. Šalies niekada neužkaravo europiečiai ar kinai. Tik spaudžiami Didžiosios Britanijos valstybės karaliai buvo priversti atsisakyti dalies teritorijos. Čia dabar įsikūrusi Malaizija. Iki šiol čia konstitucinė monarchija ir už karaliaus įžeidimą galima patekti kalėjiman.

Video kuo taip traukia kelionė į Tailandą.

Įdomūs faktai
Šalyje 32 700 budistų šventyklų, kuriose gyvena 370 000 vienuolių. Skaičiuojant aritmetiškai, vienas iš 170 šalies gyventojų vienuolis.

Tajai gyvena ne pagal europietišką kalendorių. Metus jie skaičiuoja nuo Budos mirties – 543 mūsų eros metų.

Iki 1913 m. dauguma šalies gyventojų neturėjo pavardžių, tik vardus. Iki šiol dauguma tajų gyvena kaime. 60% žmonių dirba smulkiuose ūkiuose, o pagrindinė pramonė sukoncentruota apie sostinę Bankoką.


27
Sau 13

Poilsis. Kas tai?

Poilsis, rekreacija (lot. reacreatio – atsistatymas) – žmogaus dvasinių ir fizinių jėgų atgavimo procesas.

Poilsis organizmui reikalingas ypač po įtemptos veiklos, pavargus, patyrus traumą, ligos metu (tuomet greičiau sveikstama) bei po jos (reabilitacija) ir pan. atvejais. Ilsintis, atsipalaiduojant atsikuria gyvybinės galios.