07
Vas 13

Nidos paplūdymiai

Poilsis Nidoje laikomas viena ramiausiu ir maloniausiu Lietuvoje. Pasaulyje Neringos paplūdimiai yra pripažinti vienais tinkamiausių ramioms atostogoms, todėl siekdami tikrai gerai pailsėti turėtumėte rinktis poilsį Nidoje.

Nida garsi ne tik savo ramybe alsuojančias paplūdimiais, bet kartu traukia ir aktyvaus poilsio mėgėjus. Jiems čia tikrai yra ką veikti. Siūlomi pasivaikščiojimai paplūdimiu ar pėsčiųjų takais, kelionių dviračiais entuziastai lieka patenkinti po visą Neringą išvedžiotais dviračių takais, kuriais važiuojant visada juntamas pušų kvapas ir girdimas jūros arba medžių ošimas.

Siekiantiems visiškos ramybės vertėtų pasidomėti apie pasiplaukiojimus jachtomis ar kitu vandens transportu. Plaukiojant Kuršių mariomis gali pasiekti tokias vietas, kurios yra nepasiekiamos pėsčiomis, todėl būsite garantuoti visišku privatumu ir ypatingai ramiu poilsiu gamtos apsuptyje.
Vasaros metu Nidoje gana gausu žmonių, tačiau dėl nedidelio miestelio ir gana ilgo paplūdimio dideli žmonių srautai gana mažai jaučiasi (lyginant su kitais pajūrio kurortais), visada galima rasti nuošalesnę ir ramesnę vietelę mėgavimuisi jūra bei saule.

Mažiau saulėtomis dienomis ar jau pavargusiems nuo saulės kaitros siūloma pasivaikščioti Nidos takeliais. Čia malonus oras dėl gausybės saugomų medžių, kurie perteikia Kuršių marių bei Baltijos jūros vėsą bei gryną orą, kuris šiais laikais tampa vis vertingesni. Dar maloniau, pušų apsuptyje ramiai papietauti ar vakare atvėsus orui išgerti arbatos ar karšto šokolado gėrimo ant Kuršių marių kranto.

Poilsis Nidoje labiausiai rekomenduojamas tiems, kurie vertiną natūralią gamtą bei ramybę, tačiau ką veikti ras ir naktinio gyvenimo bei koncertų mėgėjai. Tereikia turėti noro – veiklos Nidoje tikrai yra net ir šaltomis žiemos dienomis.


07
Vas 13

Nidos privalumai

Užsiminus, jog ieškoma vieta ramioms atostogoms Lietuvoje, greičiausiai Jums bus siūlomas poilsis Nidoje. Toks pasiūlymas neatsitiktinis, paprasčiausiai Nidos kurortas visame pasaulyje garsėja kaip ramybe alsuojantis paplūdimys bei natūrali ir saugoma gamta, lyg rojaus kampelis žemėje.

Poilsis Nidoje tikrai garantuojamas. Tai lemia ne tik ramūs paplūdimiai, pasivaikščiojimo takai miškuose ar Kuršių marių pakrante, bet ir išskirtinė kurorto architektūra, gausybė lankytinų ir vertų Jūsų dėmesio vietų.

Renkantis poilsį Nidoje reikėtų įvertinti tai, jog Nida yra apsupta vandens, todėl čia gana vėjuota ir šiek tiek vėsiau nei kitose Lietuvos vietose, tad jei Jūsų tikslas maudynės jūroje – ypatingai atidžiai sekite meteorologines prognozes. Jei Jus domina poilsis Nidoje žiemą – nenusivilsite, tai tikrai puikus pasirinkimas, tačiau vėlgi, reikėtų būti atidiems ir prisiderinti prie Nidos oro sąlygų, didžiausias dėmesys turėtų būti skiriamas rūbams ir atributams apsaugantiems nuo vėjo.

Kai kurie žmonės dvejoja ar tikrai verta atostogoms rinktis Nidą dėl tos pačios ramybės, nerimaujama, jog užsinorėjus aktyvesnės veiklos nebus pasirinkimo. Tačiau tai yra neteisingas mąstymas. Tiems, kuriems pabodo ramybė Nida gali pasiūlyti aktyvų turizmą pėsčiomis ar dviračiais, pasiplaukiojimus jachtomis Kuršių mariomis, kitas vandens pramogas. Taip pat, Nidoje aktyvus ir naktinis gyvenimas, pakanka barų bei kavinių ir kitų pramogų. Iš pirmo žvilgsnio ramioji Nida gali būti ir aktyvaus poilsio vieta, tereikia šiek tiek plačiau pasidomėti.

Poilsis Nidoje dėl aukščiau įvardintų priežasčių gali būti tinkamas labai įvairiems žmonėms: romantikos ir privatumo norinčioms poroms, saugiai ir ramiai pailsėti prie jūros norinčioms šeimoms su vaikais, pramogų ir jūros trokštančiam jaunimui bei apie ramų ir sveiką poilsį svajojantiems senjorams, Nida priima visus poilsiautojus tiek žiemą, tiek vasarą.


27
Sau 13

Poilsis. Kas tai?

Poilsis, rekreacija (lot. reacreatio – atsistatymas) – žmogaus dvasinių ir fizinių jėgų atgavimo procesas.

Poilsis organizmui reikalingas ypač po įtemptos veiklos, pavargus, patyrus traumą, ligos metu (tuomet greičiau sveikstama) bei po jos (reabilitacija) ir pan. atvejais. Ilsintis, atsipalaiduojant atsikuria gyvybinės galios.