07
Vas 13

Bulgarijos kurortai

Poilsį karštuose Turkijos, Graikijos ar Egipto kurortuose lietuvių atostogose keičia poilsis Bulgarijoje. Nors anksčiau Bulgariją vargiai būtų galima pavadinti poilsiautojų iš Lietuvos traukos objektu, tačiau pastarieji metai ir jų statistika viską apvertė aukštyn kojom. Dėl gana nedidelių kainų ir malonaus klimato vis daugiau žmonių renkasi Bulgariją.

Poilsis Bulgarijoje yra labai įvairus, nuo ramių mažų kurortinių gyvenviečių iki specialiai turistams pastatytų miestų, kuriuose nėra daugiabučių ar individualių namų, kitų įprastų statinių, tik viešbučiai, maitinimo įstaigos ir pramogos. Būtent toks apibūdinimas puikiai tinka garsiajai Saulėtajai Pakrantei.

Saulėtosios Pakrantės kurortinė vietovė labai pamėgta daugelio šalių poilsiautojų. Čia nėra labai brangu, miestas skirtas turistams, todėl netrūksta pramogų, nejuntamas nuobodulys, o atostogų laikas prabėga akimirksniu, per kurį galima tikrai puikiai pailsėti ir papramogauti.

Kitas didelis kurortas, kurį vertėtų aplankyti – Auksinės Kopos. Būtent dėl itin malonaus aukso spalvos smėlio paplūdimio ir kilo šis kurorto pavadinimas. Be to, tai ne tik Juodoji jūra, bet ir didžiuliai miškai, o visas gyvenimas vyksta tarp šių dviejų gamtos stebuklų.

Trokštantiems aukščiausio lygio aptarnavimo ir aukso medalio vertos aplinkos vertėtų pamąstyti apie poilsį Rivjeroje. Anksčiau Rivjera buvo skirta vyriausybės organizacijoms, tačiau dabar tai nedidelis kurortas miestelis galintis pasigirti aukščiausiu lygiu.

Dar vienas nedidelis kurortinis miestelis – Obzoras. Tačiau priešingai nei Rivjeroje, čia mažiau prabangos, daugiau paprastumo, ko pasekoje – gerokai mažesnės kainos.

Ne tik pailsėti, bet ir pasirūpinti savo sveikata siūloma Saulėtos Dienos kurorte, kuris anksčiau buvo Ministrų Tarybos sanatorija. Šis kurortas leidžia pailsėti, atsigauti ir pasimėgauti sveikatos turizmo malonumais, tuo tarpu ieškantiems pramogų vertėtų pasidomėti kitais Bulgarijos kurortais.

Poilsis Bulgarijoje gali būti tinkamas įvairiausių poreikių žmonėms, tiek ieškantiems gausybės pramogų, tiek norintiems atsipalaiduoti, pailsėti. Be to, poilsis Bulgarijoje yra palyginti nebrangus ir lengvai pasiekiamas.

Smalsiems – video kelionė po Bulgarijos kurortus


07
Vas 13

Kelionės į Bulgariją

Bulgarija nėra ta kryptis, apie kurią nuolat girdime iš Lietuvos poilsiautojų bei agentūrų, tačiau poilsis Bulgarijoje palaipsniui populiarėja ir tampa vis patrauklesnis ir labiau domina pailsėti Pietuose norinčius keliautojus.

Jei ir yra ką nors teką girdėti apie Bulgarijos kurortus, ir domina kelionės į šią šalį dažniausiai tai būna Saulėtasis Krantas („Sunny Beach“). Tai iš tiesų didelė, net 9 kilometrus pajūriu besitęsianti kurortinė vietovė palei Juodąją jūrą, be to, tai didžiausias šios jūros kurortų kompleksas. Įdomu tai, jog Saulėtajame krante praktiškai nėra nuolatinių gyventojų, tai visiškai turistinė vietovė, kurioje vyrauja viešbučiai bei pramogos: restoranai, užeigos, naktiniai klubai, diskotekos ir kt.

Kurortas pasižymi švara ir ekologija, už tai pelnytai yra gavęs vertinamą „Mėlynosios vėliavos“ apdovanojimą. Lietuviams poilsis Bulgarijoje yra tinkamas dėl malonaus klimato. Čia nėra beprotiškai karšta, tačiau vidutinė oro ir vandens temperatūra leidžia visą sezoną mėgautis pakankama šiluma. Vakarai Bulgarijoje nėra tvankūs, todėl nebūtina rūpintis viešbučio kambariu su itin geros kokybės kondicionieriumi, tad galima ir šiek tiek pataupyti renkantis pigesnius viešbučio numerius.

Bendrai paėmus, poilsis Bulgarijoje nėra labai brangus. Priklausomai nuo pačio viešbučio, keliavimo laiko ir kitų aplinkybių kainos prasideda vos nuo kiek daugiau nei 1000 litų asmeniui, o tai – tik šiek tiek brangiau nei vidutinis poilsis Lietuvoje.

Jei renkatės poilsį Bulgarijoje, Saulėtajame krante, tačiau norite šiek tiek daugiau ramybės, o ir didesni karščiai ne Jums, pats laikas poilsiui Bulgarijoje yra gegužės – birželio mėnesiai ar rugsėjis. Tuomet gerokai mažesni turistų srautai, o temperatūra puikiai tinkama poilsiui prie jūros.

Poilsis Bulgarijoje tinka įvairiems žmonėms, tiek ramybės, tiek pramogų trokštantiems keliautojams ar šeimoms su vaikais, kuriuos vargina itin ilgi skrydžiai bei labai karšti orai, o vyresnio amžiaus žmonėms poilsis Bulgarijoje pats tas, nes čia nesunku pabėgti nuo triukšmo bei naktinio gyvenimo užsitikrinant sau tikrai ramų poilsį.

Smalsiems – video kelionė į Bulgariją


02
Vas 13

Pramogų, transporto ir maisto kainos Bulgarijoje

Išlaidos poilsiui tai ne tik kelionės kaina. Nuvažiavus į šalį dar tenka papurtyti kišenę, nes neverta tik gulėti viešbutyje.

Kiekviena išvyka į miestą kainuoja. Kad būtų paprasčiau suskaičiuoti galimas išlaidas, pateikiame kai kurias orientacijos kainas Bulgarijoje. Šios šalies valiuta levas kainuoja 1,7654 už vieną litą.

Pietūs Varnos kurorto kavinėjePagrindinis patiekalas 4,00 – 7,00 BGN
Salotos 300 gr. 4,00 – 6,00 BGN
200 gr jūros gėrybių patiekalas 10,00 BGN
Ant grotelių keptos mėsos patiekalas su garnyru 400-450 gr 7,00 – 9,00 BGN
Ant grotelių kepta mėsa 200 gr. 7,00 – 8,00 BGN
Garnyras 200 g. ,00 BGN
Desertas 3,00 – 4,00 BGN

Maisto produktų kainos prekybos centruose Varnoje 1 kg
Vyšnios 1,30 BGN
Pomidorai, agurkai, bulvės 1,00 BGN
vaisiai sezono metu 1,00 – 2,00 BGN
Arbūzai 0,50 BGN
Sūris 9,00 – 10,00 BGN
Pienas 1,50 BGN
Jogurtas 1,50 BGN
Kiauliena 5,00 – 7,00 BGN
Jautiena 7,00 – 10,00 BGN
Vištiena 2,60 BGN
10 kiaušinių 2,00 BGN
Duona 1,00 BGN
Cukrus 1,50 BGN
Makaronai 2,40 BGN
Dešra 8,00 – 15,00 BGN
Sultys 2,00 BGN
Vynas 3,00 – 6,00 BGN
Alus 1,00 BGN

Kainos Sunny Beach kurorte
Taksi iš oro uosto į Sunny Beach 40,00 – 60,00 BGN
Ledai paplūdimyje 2,00 BGN
Kava 1,00 BGN
Skėtis nuo saulės paplūdimyke 3,00 – 6,00 BGN dienai

Kainos Sofijoje
Vieną kelionėviešuoju transportu 0,70 BGN
Visuomeninio transporto bilietas dienai 2,00 BGN, 5 dienų 9,00 BGN, mėnesio 37,00 BGN.

Bilietai į muziejus
Istorijos muziejus 10,00 BGN
Meno galerija 3,00 BGN
Komunalines paslaugas per mėnesį 100,00 – 242,00 BGN


27
Sau 13

Burgas

Burgas, į kurį rengiami skrydžiai iš Lietuvos, ketvirtas pagal dydį Bulgarijos miestas. Įsikūręs šalies pietryčiuose, ant gilios Foroso įlankos kranto.

Gyventojų skaičius 208 000. Iki sostinės Sofijos 385 km, iki Plovdivo 267 km, iki Varnos 133 km. Viena iš svarbiausių lankytinų vietų Jūros parkas, kuriame eksponuojami garsių skulptorių darbai. Norintys apžiūrėti meno kūrinius turi pasirengti ilgam pasivaikščiojimui, nes parko ilgis septyni kilometrai.

Burgo istorija mena Senovės Romos laikus. Jis kilo iš Deultumo miestelio, kurį imperatorius Vespisianas įkūrė kaip koloniją karo veteranams, kad jie čia galėtų ramiai baigti savo dienas.

Miesto klimatas kontinentintis. Kaip ir mūsų Klaipėdoje, jaučiama jūros įtaka, dėl to gan drėgna.

Pats Burgas daugiau ne kurortinis, bet industrinis miestas, tačiau dėl geografinės padėties būtent per čia esantį oro uostą patogu pasiekti pagrindinius Bulgarijos kurortus. Vietinį oro uostą naudoja ir pigių skrydžių bendrovės.

Apie patį miestą galima rasti keletą neblogų paplūdimių. Tai Slyneč Brag. Greta tokie poilsiautojų pamėgti miestai kaip Elenite ir Diuni.

Oficialus miesto tinklalapis: http://www.bourgas.org/


27
Sau 13

Burgase bus baudžiami tvarką pažeidžiantys poilsiautojai

Burgas tapo pirmuoju Bulgarijos kurortu, kurio pareigūnai nedrausmingiems poilsiautojams skirs baudas. Nuobaudos numatytos nejuokingos – iki 1000 levų (apie 500 eurų).

Vienas toks prasižengimas jums gali kainuoti daugiau nei pati kelionė į Bulgariją ir poilsis šioje gražioje valstybėje.

Vienas iš pažeidimų, už kurį bus baudžiama – maudymasis jūroje kai paplūdimyje iškelta draudžiančioji vėliava. Pavyzdžiui, bristi į vandenį negalima kai virš gelbėtojų būdelės plevėsuoja raudona vėliava. Tiesa, baudomis grasinama tik piktybiškiems pažeidėjams. Paklusę gelbėjotų ir pareigūnų reikalavimui lipti lauk iš bangų greičiausiai atsipirksite tik įspėjimu.

Gelbėtojai tikina, kad jiems kiekvieną dieną tenka kentėti dėl išgėrusių poilsiautojų išsišokimų. Pasitaiko, kad net kyla muštynės. Nuo šiol gelbėtojams užteks duoti signalą paplūdimiuose budintiems pareigūnams ir šie neramiam turistui įteiks baudos kvitą.

Planuojantiems kelionę video apie poilsį šioje valstybėje.


27
Sau 13

Bulgarijos kurortai

Bulgarijos Juodosios jūros pakrantės ilgis 378 kilometrai. Praktiškai tai nenutrūkstanti auksinių paplūdimių, pensionių ir viešbučių grandinė, kuriuos skiria tik kurortiniai miestai.

Iš Šiaurės į Pietus driekiasi Rusalka, Albena, Kranevo, Auksiniai Smėlynai, Rivjera, Slyneč Den, Sveti Konstantin, Obzor, Slyneč Briag, Diuni ir kiti ne tokie girdėti.

Pagrindiniuose kurortiniuose miestuose paplūdimiai smėlėti, bendriniai. Jie nemokami. Tačiau skėčiai ir gultai tik už papildomą mokestį. Už gultą vidutiniškai teks pakloti apie 2,5 USD, skėtį apie 2 USD.

Beje, Bulgarijos paplūdimiai pripažinti vienais švariausių Senajame Žemyne.

Trumpas video apie poilsį Burgas mieste, į kurį yra skrydžiai ir iš Lietuvos.


27
Sau 13

Bulgarijos viešbučiai

Džiugi žinia ta, kad Bulgarijos viešbučiai ir kitos apnakvydinimo įstaigos vienos pigiausių Europoje. Šalia puikių Juodosios jūros paplūdimių, tai viena iš priežasčių, kodėl į šią šalį skrydžius siūlo biudžetinės avialinijos ir tradicinės kelionių agentūros.

Bulgarijos viešbučių kvalifikacija atitinkas ES standartus. Dauguma nakvynės įstaigų atitinka tris žvaigždutes ir statytos dar sovietiniais laikais. Dalį viešbučių ir pensionų vietos verslininkai jau spėjo rekonstruoti pagal ES reikalavimus.

Keliautojams palanku tai, jog nakvynės vietoms privaloma patikra ir sertifikavimas. Tris ir daugiau žvaigždučių turi teisę suteikti tik Bulgarijos ekonomikos ministerijai pavaldi įstaiga. Žemesnes kategorijas kontroliuoja vietos savivaldybės.

Bulgarijos viešbučiai ypatingi tuo, kad paprastai pusryčiai neskaičiuojama į apgyvendinimo kainą. Šalies infrastruktūra pritaikyta poilsiui, todėl net 12% viešbučių dirba pagal all inclusive (viskas įskaičiuota) verslo modelį. Tokių įstaigų skaičius auga kiekvienais metais, nes daugėja ir turistų.

Vidutinė numerio kaina Sofijoje 73 eurai.


27
Sau 13

Suvenyrai iš kelionės po Bulgariją

Tradiciškai pailsėjus svečioje šalyje namo vežami suvenyrai. Užmeskime akį ką geriausia artimiesiems gabenti iš kelionės Bulgarijoje.

Kai auksiniai šios šalies paplūdimiai pabos, užsukite į vietines parduotuves.

Rožės

Bulgarijos rožių aliejus garsus visame pasaulyje. Gėlių plantacijos dera vadinamajame „Rožių slėnyje“. Iš šios gėlės gaminamos ne tik kosmetikos priemonės (muilas, kvepalai). Gan populiarūs suvenyrai su rožėmis. Gaminama netgi rožinė degtinė, likeris ir uogienės. Mėgstantys natūralumo gali paieškoti rožių medaus.

Rakija

Daugumos keliautojų, skrendančių namo į Lietuvą, lagaminuose kliuksi tradicinė vietinė degtinė rakija. Patyrę keliautojai siūlo rinktis muskatinį variantą. Kitas populiarus svaginantis gėrimas mastika. Populiariausia Peristera rūšis. Įpylus vandens gėrimas tampa pieno spalvos.

Siuviniai

Bulgarės meistriškai siuvinėja. Kaip suvenyrus namo galite vežti nosinaites, užuolaidas, rankšluosčius ir rūbus. Turtingi egzotikos mėgėjai gali įsigyti ir tautinius rūbus. Tiesa, kur juos nešioti Lietuvoje neaišku. Į mūsų tautinius apdarus jie nepanašūs.

Keramikos dirbiniai

Vietiniuose turguose ir parduotuvėlėse galite įsigyti vietinių keramikų dirbinių. Tai ąsotėliai, lėkštelės, salotinės. Šie suvenyrai tinka tiek interjerui, tiek naudojimui virtuvėje.

Kulto reikmenys

Bulgarija šalis, skaičiuojanti šimtametę istoriją. Jei mėgstate stačiatikių kultūrą, galite pasižvalgyti ikonų. Nebūtinai tai senovės meistrų kūriniai.

Jūrą menantys suvenyrai

Bulgarija prie Juodosios jūros. Vietiniai meistrai iš kriauklių gamina įdomius paveikslus ir laivų modelius. Tiesa, šie daiktai pritaikomi tik interjero puošybai.


27
Sau 13

Arbatpinigiai Bulgarijoje

Bulgarijoje, kaip ir daugumoje Europos valstybių, po pietų restorane paliekami arbatpinigiai.

Įprastame restorane paprastai aptarnaujančiam personalui paliekama 5-8% nuo sąskaitos sumos. Prabangiose maitinimo įstaigose „dėkingumo mokestis“ siekia 10%. Kavinėse ir baruose šis žestas neprivalomas, tačiau jei aptarnavimas patiko pageidautinas. Taksi arbatai paliekama 5% arba neimama grąža iki apvalios sumos. Bulgarijoje už taksi paslaugas atsiskaitoma tik pagal skaitliuką.


27
Sau 13

Pinigų keitimas Bulgarijoje

Nors keisti eurus ar dolerius į vietinę valiutą daugumoje pasaulio valstybių kelionėje įprastas užsiėmimas, Bulgarijoje patartina būti atidiems.

Vietiniai pinigai lėjos. Ant valiutos keitimo punktų paprastai puikuojasi gražūs užrašai, jog jie taiko patį palankiausią kursą ir už paslaugą ima apie 1% komisinių. Deja, verta nepatingėti ir paieškoti užrašų mažomis raidelėmis. Kartais paaiškėja, kad toks kursas taikomas tik gan didelėms sumoms, o keliasdešimt eurų keis taikydami 15%-20% maržą. Perskaičiavus lėjas gali būti nemalonu.