07
Vas 13

Egipto kurortai

Užsiminus apie poilsį šiltuose kraštuose vis dar prieš akis iškyla poilsis Egipte. Poilsis Egipte prieš keletą metų tapo labai mėgstamu tarp Lietuvos keliautojų ir iki šiol sunkiai nusileidžia populiarumu kitoms poilsinių kelionių kryptims. Taip yra dėl įvairiausių priežasčių.

Visų pirma, Egiptas yra labai turtingas savo istorija. Apie šalį vaikai sužino iš vadovėlių, faraonai, piramidės ir kitos Egipto garsenybės ypatingai domina ir masina, todėl savaime suprantama, tai prideda svertą renkantis kryptį kelionei.

Bene garsiausi Egipto kurortai – Hurgada ir Šarm el Šeichas. Abu šie kurortai mėgiami dėl gausios vandens pramogų pasirinkimo galimybės, į kurią įeina nardymas, burlentės bei banglentės, buriavimas, povandeninio pasaulio analizavimas neneriant (per stiklinį laivo dugną), žvejyba bei kitos.

Vandenyje gausu koralinių rifų, kurie yra ne tik malonūs akiai, bet ir ypatingai saugomi – tai Egipto pasididžiavimas. Svarbu žinoti, jog koralinių rifų gadinimas ar bandymas išvežti iš šalies yra ypatingai griežtai baudžiami, todėl rizikuoti nerekomenduojama.

Teik Hurgadoje, tiek Šarm el Šeiche gausu ir kitokių pramogų. Ypač jų dau g naktinio gyvenimo mėgėjams. Pradedant diskotekomis viešbučiuose, baigiant aukščiausio lygio naktiniais klubais, į kuriuos patekti gali būti sudėtinga dėl itin didelio populiarumo. Tačiau vietų naktinėms pramogoms tikrai netrūksta.

Ramybės išsiilgę turistai gali mėgautis kelių tūkstančių kilometrų Egipto pakrante. Tiesa, daugelis paplūdimių yra privatūs ir į juos gali patekti tik tam tikrų viešbučių ar kitų įstaigų lankytojai, todėl prieš vykstant poilsiui į Egiptą vertėtų išsiaiškinti ar Jūsų išsirinktas viešbutis turi privatų paplūdimį ar bent yra galimybė naudotis netoliese esančiu viešu paplūdimiu nemokamai.

Poilsis Egipte šiuo metu vertinamas mažiau dėl šalyje vykstančių protestų, tačiau dauguma jų ne turistų lankomose vietose, o vietinių gyventojų pilnuose didmiesčiuose, todėl labai nerimauti nereikėtų.

Smalsiems – video kelionė į Hurgadą


07
Vas 13

Kelionės į Egiptą

Poilsis Egipte vis dar žavi daugelį šiltesniuose kraštuose norinčių pailsėti žmonių. Egiptas – verta dėmesio, įdomios kultūros ir įspūdingo senovės palikimo šalis, tuo pat metu galinti pasiūlyti ir modernius bei europiečiams priimtinus viešbučius, pramogas.

Kelionės į Egiptą puikios dėl to, jog nereikalingas pripratimas prie pakitusio laiko – laiko juosta šioje šalyje atitinka Lietuvos laiko juostą. Nors tai atrodo smulkmena, iš tiesų tai itin svarbus aspektas geram poilsiui.

Taip pat, vertėtų paminėti, jog sezonas čia nenutrūksta kaip kai kuriuose Europos kurortuose. Egipte pakankamai šilta žiemos metu (virš 20 laipsnių šilumos), o vasaros tikrai tinkamos poilsiui prie jūros (temperatūra gali siekti ir 40 laipsnių šilumos).

Dažnai planuojant poilsines keliones baiminamasi lietingo oro. Poilsis Egipte šios baimės turėtų padėti atsikratyti – čia beveik nelyja. Tik retais atvejais pasitaiko kritulių. Sausas oras leidžia lengviau pernešti karštį. Kaip bebūtų, šiltų rūbų reikėtų nepamiršti – tarp dienos ir nakties labai dideli temperatūrų šuoliai.

Kultūra Egipte yra savotiška, o dėl didelių turistų skaičių – viskas modernizuota, pritaikyta turistams. Be abejo, reikėtų nepamiršti savo derybų meno, antraip suvenyrai ir kitos prekės tikrai bus brangios. Atidiems reikėtų būti ir restoranuose, kavinėse – dažnai siūlomi gėrimai už kuriuos vėliau tenka brangiai susimokėti.

Nors Egipte ir itin daug turistų, tačiau neramumai šalyje iššaukė nesaugumo jausmą ir kurortuose. Moterims nerekomenduojama vakare vaikščioti vienoms, o apranga turėtų būti kuo mažiau iššaukianti. Labai baimintis nereikėtų, tokiuose kurortuose, kaip Hurgada, Šarm el Šeichas, Makadi Bei yra pakankamai saugu, stengiamasi palaikyti tvarką, tačiau budrumas ir atsargumas gėdos nepridarys, tik padės išvengti galimų problemų.

Smalsiems – nardymas nuostabioje jūroje prie Egipto


27
Sau 13

Egipto kurortai

Egipto krantus skalauja apie tūkstantis kilometrų Raudonosios jūros. Palyginimui, mes turime mažiau nei šimtą kilometrų Baltijos jūros.

Įdomu tai, kad į šią jūrą neįteka nė viena upė, todėl vanduo tyras kaip krikštolas ir šiltas. Net žiemą jo temperatūra nenukrenta žemiau 18°С, o vasarą įkaista iki 27°С. Dėl tokio stabilumo, tropiniams augalams ir gyvūnams čia idealios sąlygos. Jūroje, nardytojų džiaugsmui, gyvena apie pusantro tūkstančio žuvų ir pusantro šimto koralų rūšių. Ne visi jie nekenksmingi. Kai kurie gyvūnai gali rimtai sužeisti ar įdurti užnuodytu spygliu, o koralai kaip skutimosi peiliuku perrėžti odą.

Įvairiaspalviai koralai tęsiasi praktiškai visu pajūriu, o juose nardo tūkstančiai margaspalvių žuvų. Poilsiaujant Egipte nereikia net nardymo įrangos, užtenka paprasto kaukės, kad galėtumėte pasigrožėti šiuo gamtos stebuklu. Koraliniai rifai nacionalinis Egipti pasididžiavimas. Jie saugomi įstatymo. Už jų niokojimą, ar tuo labiau mėginimą išvežti iš šalies, gresia didžiulės baudos.

Kalbant apie poilsį Egipte, ekspertai sutinka, kad Šiaurės pusrutulyje čia geriausios sąlygos žvejoti ir nardyti bei užsiiminėti jėgos aitvarais. Kasmet rengiamos tarptautinės žūklės varžybos.

Egiptietiškam desertui – video apie nardymą Raudonojoje jūroje ir nuostabius koralus.


27
Sau 13

Poilsis. Kas tai?

Poilsis, rekreacija (lot. reacreatio – atsistatymas) – žmogaus dvasinių ir fizinių jėgų atgavimo procesas.

Poilsis organizmui reikalingas ypač po įtemptos veiklos, pavargus, patyrus traumą, ligos metu (tuomet greičiau sveikstama) bei po jos (reabilitacija) ir pan. atvejais. Ilsintis, atsipalaiduojant atsikuria gyvybinės galios.