Kelionės į Egiptą


Poilsis Egipte vis dar žavi daugelį šiltesniuose kraštuose norinčių pailsėti žmonių. Egiptas – verta dėmesio, įdomios kultūros ir įspūdingo senovės palikimo šalis, tuo pat metu galinti pasiūlyti ir modernius bei europiečiams priimtinus viešbučius, pramogas.

Kelionės į Egiptą puikios dėl to, jog nereikalingas pripratimas prie pakitusio laiko – laiko juosta šioje šalyje atitinka Lietuvos laiko juostą. Nors tai atrodo smulkmena, iš tiesų tai itin svarbus aspektas geram poilsiui.

Taip pat, vertėtų paminėti, jog sezonas čia nenutrūksta kaip kai kuriuose Europos kurortuose. Egipte pakankamai šilta žiemos metu (virš 20 laipsnių šilumos), o vasaros tikrai tinkamos poilsiui prie jūros (temperatūra gali siekti ir 40 laipsnių šilumos).

Dažnai planuojant poilsines keliones baiminamasi lietingo oro. Poilsis Egipte šios baimės turėtų padėti atsikratyti – čia beveik nelyja. Tik retais atvejais pasitaiko kritulių. Sausas oras leidžia lengviau pernešti karštį. Kaip bebūtų, šiltų rūbų reikėtų nepamiršti – tarp dienos ir nakties labai dideli temperatūrų šuoliai.

Kultūra Egipte yra savotiška, o dėl didelių turistų skaičių – viskas modernizuota, pritaikyta turistams. Be abejo, reikėtų nepamiršti savo derybų meno, antraip suvenyrai ir kitos prekės tikrai bus brangios. Atidiems reikėtų būti ir restoranuose, kavinėse – dažnai siūlomi gėrimai už kuriuos vėliau tenka brangiai susimokėti.

Nors Egipte ir itin daug turistų, tačiau neramumai šalyje iššaukė nesaugumo jausmą ir kurortuose. Moterims nerekomenduojama vakare vaikščioti vienoms, o apranga turėtų būti kuo mažiau iššaukianti. Labai baimintis nereikėtų, tokiuose kurortuose, kaip Hurgada, Šarm el Šeichas, Makadi Bei yra pakankamai saugu, stengiamasi palaikyti tvarką, tačiau budrumas ir atsargumas gėdos nepridarys, tik padės išvengti galimų problemų.

Smalsiems – nardymas nuostabioje jūroje prie Egipto

Comments are closed.