Egipto kurortai


Egipto krantus skalauja apie tūkstantis kilometrų Raudonosios jūros. Palyginimui, mes turime mažiau nei šimtą kilometrų Baltijos jūros.

Įdomu tai, kad į šią jūrą neįteka nė viena upė, todėl vanduo tyras kaip krikštolas ir šiltas. Net žiemą jo temperatūra nenukrenta žemiau 18°С, o vasarą įkaista iki 27°С. Dėl tokio stabilumo, tropiniams augalams ir gyvūnams čia idealios sąlygos. Jūroje, nardytojų džiaugsmui, gyvena apie pusantro tūkstančio žuvų ir pusantro šimto koralų rūšių. Ne visi jie nekenksmingi. Kai kurie gyvūnai gali rimtai sužeisti ar įdurti užnuodytu spygliu, o koralai kaip skutimosi peiliuku perrėžti odą.

Įvairiaspalviai koralai tęsiasi praktiškai visu pajūriu, o juose nardo tūkstančiai margaspalvių žuvų. Poilsiaujant Egipte nereikia net nardymo įrangos, užtenka paprasto kaukės, kad galėtumėte pasigrožėti šiuo gamtos stebuklu. Koraliniai rifai nacionalinis Egipti pasididžiavimas. Jie saugomi įstatymo. Už jų niokojimą, ar tuo labiau mėginimą išvežti iš šalies, gresia didžiulės baudos.

Kalbant apie poilsį Egipte, ekspertai sutinka, kad Šiaurės pusrutulyje čia geriausios sąlygos žvejoti ir nardyti bei užsiiminėti jėgos aitvarais. Kasmet rengiamos tarptautinės žūklės varžybos.

Egiptietiškam desertui – video apie nardymą Raudonojoje jūroje ir nuostabius koralus.

Comments are closed.