07
Vas 13

Palanga

Vasarą daugeliui asocijuojasi su atostogomis, o kokios atostogos be jūros. Daugeliui lietuvių priimtiniausias ir patraukliausias poilsis Palangoje, kuri ne veltui vadinama Lietuvos vasaros sostine.

Poilsis Palangoje žmones traukia dėl daugybės priežasčių. Visų pirma, tai didžiausias ir populiariausias Lietuvoje pajūrio kurortas, kurį pasiekti nesunkiai galima įvairiausiu transportu, tiek nuosavu, tiek viešuoju. Į Palangą vyksta autobusai, veža privatūs vežėjai, vasaros metu nesunku rasti ir bendrakeleivių, kurie leidžia ženkliai sumažinti kelionės išlaidas.

Taip pat verta paminėti, jog poilsis Palangoje nėra brangus. Nakvynės galimybės tikrai plačios, siūlomi tiek prabangūs viešbučiai, tiek pigūs nakvynės namai ar kambarių nuomą vietinių gyventojų namuose. Be to, neretai yra galimybė naudotis virtuve, kas leidžia dar labiau sutaupyti kas dieną nepietaujant kavinėse ar restoranuose.

Poilsis Palangoje patrauklus ne tik dėl kainų, bet ir dėl paplūdimio. Palanga gali didžiuotis turėdama pakankamai didelį ir gerą smėlio paplūdimį, kuriame net ir pačiu piku galima rasti sau vietos. O pasimėgavus saulės voniomis ir atsigaivinus jūroje galima pasivaikščioti po gražų miestą, apsilankyti dėmesio vertuose muziejuose ar išsinuomojus dviratį pajūrio dviračių trasa pasiekti netoliese esantį kurortą – Šventąją ar vienintelį Lietuvos uostamiestį – Klaipėdą.

Palangoje poilsį itin pamėgę jauni žmonės, kadangi šis kurortas gali pasiūlyti ypatingai platų pramogų pasirinkimą: nuo kavinių iki naktinių klubų, karaokė vakarų ar įvairiausios muzikos atstovų koncertų.
Renkantis vasaros atostogų kryptį poilsis Palangoje yra labai patrauklus variantas dėl nedidelio atstumo, lengvo pasiekiamumo ir tikrai gerų sąlygų. Tuo tarpu leisti į tolimesnes šalis reikalauja didesnių išlaidų, pasiruošimo, o prireikus staiga grįžti į darbus ar išspręsti kilusias problemas būna gerokai kebliau. Be to, poilsis Palangoje gali būti idealus ilgojo savaitgalio pasirinkimas.


07
Vas 13

Poilsis Palangoje žiemą ir vasarą

Turbūt sunkiai rastume žmogų, kuris negalėtų pasakyti, kas yra poilsis Palangoje. Vasaros sostine vadinamame kurorte yra buvęs beveik kiekvienas Lietuvos gyventojas. Vieniems ji puikiausias vasaros atostogų pasirinkimas, kitiems – pernelyg daug poilsiautojų priimantis kurortas, tačiau ginčytis neverta, Palanga iš tiesų verta vasaros sostinės vardo.

Pastaruoju metu poilsis Palangoje ypatingai traukia jaunus žmones bei šeimas su vaikais. Jaunimui Palanga asocijuojasi su nesibaigiančiomis pramogomis, tuo tarpu šeimoms su vaikais poilsis Palangoje tai galimybė pabuvoti prie jūros, pastatyti smėlio pilį bei atsipalaiduoti. Ir vieniems, ir kitiems Palanga yra vasaros kurortas, tuo tarpu ramybės trokštantiems poilsiautojams Palanga daug mielesnė žiemos metu.

Jei vasaros metu gali būti sunku rasti vietos savo rankšluosčiui patiesti pajūryje, tai žiemos metu gali būti keista tolėliau nuo centrinio paplūdimio sutikti žmogų, ypač – darbo dienomis. Tiesa, yra ir išimčių, Naujų metų šventimas Palangoje gana populiarus.

Žiemos poilsis Palangoje gali būti labai teigiama vertinamas tų, kurie Palangos vengia vasaros metu. Žiemą šis kurortas pasikeičia neatpažįstamai, dirba gerokai mažiau įstaigų, nesigirdi tiek daug muzikos, o populiariausiu pasiūlymu kavinių iškabose – karštas vynas, keičiantis vasarą taip geidžiamą alų.

Prieš vykstant į Palangą pailsėti, nesvarbu, vasarą ar žiemą, reikėtų iš anksto pasirūpinti nakvynės vieta, kadangi žiemos metu ne visos nakvynės paslaugas teikiančios įstaigos vykdo savo veiklą, o vasaros metu daugelis kambarių gali būti užimti ir rasti sau tinkamą būna keblu. Be to, išankstinis pasirūpinimas leidžia ir sutaupyti, daugeliu atveju išankstiniams užsakymams taikomos nuolaidos.

Poilsis Palangoje visais metu laikais yra vertas Jūsų dėmesio pasiūlymas, kuriuo pasinaudoję galite pailsėti, atsigaivinti vasariškoje jūroje ar pasimėgauti žiemiškais raminančiais jūros kerais, o grįžę iš Palangos visada turėtumėte jausti norą grįžti atgal dar kartelį.


27
Sau 13

Poilsis. Kas tai?

Poilsis, rekreacija (lot. reacreatio – atsistatymas) – žmogaus dvasinių ir fizinių jėgų atgavimo procesas.

Poilsis organizmui reikalingas ypač po įtemptos veiklos, pavargus, patyrus traumą, ligos metu (tuomet greičiau sveikstama) bei po jos (reabilitacija) ir pan. atvejais. Ilsintis, atsipalaiduojant atsikuria gyvybinės galios.