Suvenyrai iš kelionės po Bulgariją


Tradiciškai pailsėjus svečioje šalyje namo vežami suvenyrai. Užmeskime akį ką geriausia artimiesiems gabenti iš kelionės Bulgarijoje.

Kai auksiniai šios šalies paplūdimiai pabos, užsukite į vietines parduotuves.

Rožės

Bulgarijos rožių aliejus garsus visame pasaulyje. Gėlių plantacijos dera vadinamajame „Rožių slėnyje“. Iš šios gėlės gaminamos ne tik kosmetikos priemonės (muilas, kvepalai). Gan populiarūs suvenyrai su rožėmis. Gaminama netgi rožinė degtinė, likeris ir uogienės. Mėgstantys natūralumo gali paieškoti rožių medaus.

Rakija

Daugumos keliautojų, skrendančių namo į Lietuvą, lagaminuose kliuksi tradicinė vietinė degtinė rakija. Patyrę keliautojai siūlo rinktis muskatinį variantą. Kitas populiarus svaginantis gėrimas mastika. Populiariausia Peristera rūšis. Įpylus vandens gėrimas tampa pieno spalvos.

Siuviniai

Bulgarės meistriškai siuvinėja. Kaip suvenyrus namo galite vežti nosinaites, užuolaidas, rankšluosčius ir rūbus. Turtingi egzotikos mėgėjai gali įsigyti ir tautinius rūbus. Tiesa, kur juos nešioti Lietuvoje neaišku. Į mūsų tautinius apdarus jie nepanašūs.

Keramikos dirbiniai

Vietiniuose turguose ir parduotuvėlėse galite įsigyti vietinių keramikų dirbinių. Tai ąsotėliai, lėkštelės, salotinės. Šie suvenyrai tinka tiek interjerui, tiek naudojimui virtuvėje.

Kulto reikmenys

Bulgarija šalis, skaičiuojanti šimtametę istoriją. Jei mėgstate stačiatikių kultūrą, galite pasižvalgyti ikonų. Nebūtinai tai senovės meistrų kūriniai.

Jūrą menantys suvenyrai

Bulgarija prie Juodosios jūros. Vietiniai meistrai iš kriauklių gamina įdomius paveikslus ir laivų modelius. Tiesa, šie daiktai pritaikomi tik interjero puošybai.

Comments are closed.