Tailando kurortai
Turistinę šlove Tailandui atnešė jo puikūs pajūrio kurortai. Prieš keletą metų šią šalį atrado rusai, dabar į čia masiškai traukia ir lietuviai.
Seniausias alies kurortas tai Ča-am Chuanchin (už 198 km nuo sostinės Bankoko). Viduramžiais čia buvo karalių vasaros rezidencija. Iš tų laikų likos švarūs paplūdimiai, kuriuose žmonių mažiau nei kitur. Be to, įspūdingos ir lankytinos vietos. Tai karališkieji vasaros rūmai Klai Kanvagon ir Vat Nerančararama šventykla, kurioje stovi didžiausia pasaulyje šešiarankio Budos skulptūra.
Elitinio poilsio mėgėjų laukia išpuoselėti golfo laukai ir naktinis Chuachino turgus. Jei nepatingėsite nuvažiuoti į priemiestį, galėsite pasigrožėti kriokliais, paklaidžioti po nacionalinius Keng Kradžang ir Sam Rod Iod parkus. Verta aplankyti ir Pchrajanakorno urvą. Taip pat nukeliauti į gretimą Pchetburno miestą, kur stovi įspūdinga Suvanaro šventykla. Užsukite ir į Kchao Vang šventyklą, kurioje pamatysite 170 Budos statulų.
Savaime suprantama, Tailande rasite ir viską, ko reikia poilsiui prie jūros. Mėgėjams pasikaitinti saulėje čia tikras rojus.
Kalbant apie saulę, nepamirškite, kad čia Azija ir saulės radiacija kur kas didesnė nei pas mus. Nejuokaukite ir naudokite sitprius apsauginius kremus, nešiokite galvos apdangalus ir kuo daugiau kūno uždengiančius rūbus. Perkaitus visa kelionė į Tailandą gali būti sugadinta.
Tailandas viena didžiausių Azijos valstybių. Šalies teritorija 514 000 kvadratinių kilometrų. Pagal plotą tai 50 pasaulio valstybė. Čia gyvena apie 70 milijonų žmonių. Vyraujanti religija budizmas. Nacionalinė valiuta batas.
Tailandas kaip valstybė įkurtas 1238 m. ir savo valstybingumą išsaugojo iki mūsų dienų. Senovėje karalystė vadinta Siamu. Šalies niekada neužkaravo europiečiai ar kinai. Tik spaudžiami Didžiosios Britanijos valstybės karaliai buvo priversti atsisakyti dalies teritorijos. Čia dabar įsikūrusi Malaizija. Iki šiol čia konstitucinė monarchija ir už karaliaus įžeidimą galima patekti kalėjiman.
Video kuo taip traukia kelionė į Tailandą.
Įdomūs faktai
Šalyje 32 700 budistų šventyklų, kuriose gyvena 370 000 vienuolių. Skaičiuojant aritmetiškai, vienas iš 170 šalies gyventojų vienuolis.
Tajai gyvena ne pagal europietišką kalendorių. Metus jie skaičiuoja nuo Budos mirties – 543 mūsų eros metų.
Iki 1913 m. dauguma šalies gyventojų neturėjo pavardžių, tik vardus. Iki šiol dauguma tajų gyvena kaime. 60% žmonių dirba smulkiuose ūkiuose, o pagrindinė pramonė sukoncentruota apie sostinę Bankoką.