Įdomūs faktai apie Graikiją


Graikija garsi ne tik savo istorija, dėl kurios į čia plūsta minios turistų, naktimis ieškančių pigių skrydžių į Atenus ir šalies kurortus, kad šalia poilsio galėtų pasigėrėti senovės arhitektūra.

Ginčytis dėl Graikijos įtakos Europos kultūrai galėtų tik nė vieno istorijos vadovėlio neskaitęs žmogus. Pateikiame kai kuriuos įdomius faktus apie šią keliautojų ir poilsiautojų mėgstamą kraštą.

Graikija pasaulyje užima trečią vietą pasaulyje pagal alyvuogių auginimą. Šie augalai čia dera nuo neatmenamų laikų. Kai kurie, pasodinti dar tryliktame amžiuje (tais laikais, kai lietuviai kovėsi su kryžiuočiais) iki šiol veda vaisius.

Bet kurioje kalboje vartojamas bent tūkstantis žodžių, kurie kildinami iš graikų kalbos. Manoma, kad daugiausia terminų „pasiskolino“ anglų kalba.

Senovės Graikija nebuvo vieninga valstybė. Kiekvienas miestas, kurių buvo priskaičiuojama 1 500 buvo atskira kunigaikštystės su savo įstatymais ir tvarka. Jie turėjo ir savo armijas, todėl vidiniai karai buvo įprasti. Didžiausiu miestu – valstybe buvo Atėnai.

Populiariausia turistinė vieta – Rodo sala, garsėjanti savo lankytinomis vietomis. Kadaise čia stovėjo ir vienas iš septynių pasaulio stebuklų – Rodo kolosas. Būtent iš čia ir kilo terminas, apibūdinantis didingus ir milžiniškus statinius bei reiškinius.

Kiekvienų Olimpinių žaidynių metu Dzeusui, vyriausiam dievui, gyvenančiam ant Olimpo kalno, buvo aukojama 100 jaučių.

Drachma seniausias Europos piniginis vienetas. Euras ją pakeitė tik 2002 m. Graikai drachmą naudojo 2 650 metų.

Čia savo akimis galite pamatyti kai kurias Graikijos įdomybes.

Comments are closed.