Kodėl žmonėms patinka ilsėtis Turkijoje


Turkija daugeliui Lietuvių tai vadinamojo paplūdimių turizmo šalis, traukianti tuo, jog čia kainos ir kokybės santykis dažnai geresnis nei Europoje. Kelionės po Ispaniją ar Prancūciją ne kiekvienam pagal kišenę.

Kas kitas čarteriniai skrydžiai į Turkiją ir palaimingas murksojimas prabangiame viešbutyje „viskas įskaičiuota“. Turkija patraukli ir tuo, kad poilsinės kelionės čia parduodamos tarsi konvejeriu, nes kurortai įsikūrę prie trijų jūrų – Viduržemio. Marmuro ir Egėjo. Visur stovi puikūs penkių žvaigždučių viešbučiai. Tai, kad sumokėjus už kelialapį juose viskas patiekiama ant lėkštutės, sudaro įspūdį, kad kažką gaunate nemokamai ir tarsi apgaunate likimą. Murksant baseine nesinori sau pripažinti, kad turkai visus vietinius alkoholinius gėrimus, kuriuos sugebėsite įveikti per savaitės ar dešimties dienų kelionę, įskaičiavo į kelialapio kainą ir dar pridėjo nepadoriai didelį antkainį.

Turkijos patrauklumas paaiškinamas ne tik pigiais gėrimais ir puikiais paplūdimiais. Mėgstantys aktyvų poilsį gali ištisas dienas apžiūrinėti senovės Graikijos laikų paminklus.

Pirkdami kelialapį žmonės kartais užmiršta, kad Turkija tai ne tik jūros pakrantės, bet ir kalnai. Kol kas Lietuvoje nepopuliaros slidinėjimo kelionės į šią šalį, nors žiemos kurortai čia ne blogesnis už tokius pat objektus Amerikoje ir Europoje. Kita bėda – kol kas iš mūsų šalies žiemą į čia nėra patogių skrydžių. Maršrutai į Alpes ar Tatrus kur kas geriau išvystyti.

Visi, jei planuojate vasarą skristi į Turkiją, nepamirškite, kad kalnai gražūs ir šiuo metų laiku. Tuo labiau, kad ekskursijų ir nusileidimo vietinėmis upėmis industrija čia klesti.

Desertui – įdomus turkiškas restoranas. Turbūt čia ir slypi atsakymas, kodėl kėlionės į Turkiją tokios populiarios.

Comments are closed.