Patarimai kaip saugiai keliauti ir ko saugotis


Pasaulis nėra nesaugus. Priešingai, tiesiog yra pavojingų vietų ir žmonių, netgi jūsų gimtajame mieste, bet tokių – mažuma. Iš tikrųjų didesnė tikimybė patekti į bėdą laukia pažįstamoje aplinkoje, tokioje kaip namai, nei kelionės metu, ypač jei vadovausitės toliau pateikiamais patarimais.

Išsiugdykite įprotį žvalgytis. Kelionės pasižymi savybe blaškyti žmonių mintis, o turint galvoje tai, jog keliaujant su savimi pasiimate daug vertingų daiktų, atsiranda didesnė galimybė juos kur nors pamiršti. Tai gali būti skėtis kavinėje ar net fotoaparatas parke, tad nepamirškite visada apsidairyti, ar išeidami nieko nepaliekate.

Nesinešiokite visų pinigų vienoje vietoje. Pažįstama situacija, kai kasdien visas savo banko korteles laikote piniginėje? Keliaudami to nedarykite. Patartina bent vieną kortelę laikyti atskirai ir geriausiai,- ne piniginėje. Tokiu atveju, jei iš jūsų pavogs piniginę, turėsite dar vieną kortelę su pinigais, padėsiančiais nusigauti iki policijos departamento.

Nesinešiokite piniginės galinėje džinsų kišenėje. Siekiant išvengti kišenvagystės, patartina piniginę nešiotis priekinėje kišenėje, ypač jei ji užsegama. Taip pat galite naudotis ir taip vadinamais pinigų diržais, kurie užsisega po marškinėliais. Venkite ant kaklo pakabinamų specialiai turistams sukurtų piniginių, tai tik parodys aplinkiniams, jog turite nemažai pinigų, kuriuos stengiatės apsaugoti.
Pasidarykite pagrindinių dokumentų kopijas.  Nuskenuokite savo pagrindinius dokumentus, t.y. pasą, vizas, kelionės draudimą ir atsisiųskite sau į elektroninį paštą. Tokiu atveju net ir pametus dokumentus turėsite jų kopijas.

Pasirūpinkite kelionės draudimu. Tai padaryti rekomenduojama vien dėl to, jog susirgus ar susižeidus kelionės metu, gydymo išlaidos gali greitai pasiekti dešimtis tūkstančių litų, net dėl smulkaus įdrėskimo. Tad nepamirškite apsisaugoti nuo nepageidaujamų išlaidų.

Nesipuikuokite. Jei keliaujate po pasaulį,- jūs greičiausiai turtingesnis nei daugelis vietinių, bet to demonstravimas nešiojant auksinius papuošalus ar 10 tūkstančių litų kainuojantį fotoaparatą ant kaklo yra nerekomenduojamas. Tai jus pavers vagių taikiniu, tad palikite savo papuošalus namuose, o nenaudojamą fotoaparatą nešiokitės krepšyje.

Patikrinkite instruktorių dokumentus. Jei kelionės metu planuojate nardyti, šokinėti su guma ar užsiimti kita pavojinga veikla,- patikrinkite jus prižiūrinčio instruktoriaus dokumentus. Tad gavus pasiūlymą nardyti už itin mažą kainą – nepulkite džiūgauti, pirmiausiai patikrinkite ar instruktorius turi licenziją bei visus kitus reikiamus dokumentus tam, kad galėtų jus mokyti.

Nepalikite savo daiktų be priežiūros. Atrodo akivaizdu, tačiau keliautojai tai daro nuolatos: jie pasideda kuprines prie kojų ar pakabina rankines ant kėdės atlošo restorane. Tad siekdami išvengti rūpesčių laikykite daiktus ant kelių ar tiesiog apvyniokite, ant žemės esančios kuprinės, rankeną už kojos, taip jausite jei kas nors bandys pasisavinti jūsų nuosavybę.

Neaukokite vargšams. Šiai, kaip ir kiekvienai taisyklei galima pritaikyti išimčių, bet dažniausiai, aukodami vargšams, žmonės išsitraukia  savo pinigines ir parodo kur laiko pinigus. Na o tai,- tiesiog lengvas kąsnelis vagišiams.

Nelieskite gyvūnų. Žinoma, svečiuojantis užsienyje toli nuo savo namų, jūs pasiilgsite savo mylimo kačiuko ar šuniuko. Tačiau nepamirškite, jog šie gyvūnai gali ne tik kandžiotis, bet ir nešioti įvairias ligas bei infekcijas, o kas gi norėtų ligos patale pabaigti savo ilgai lauktas atostogas?

Comments are closed.