Kelionės automobiliu su vaikais


Ne be reikalo yra sukurta begalės filmų apie šeimų keliones atostogauti tiesiog savo automobiliu. Tiesa ta, jog ilgą laiką būnant su savo artimaisiais, iškyla daug juokingų situacijų, kurios sukuria neišdildomus prisiminimus. Kita vertus, tokia aplinka gali sukurti ir stresinių situacijų, kurios nėra tokios juokingos, kaip vaizduojama Holivudo filmuose. Pateiksime keletą naudingų patarimų, kurie, tikimės, padės šeimos kelionę automobiliu paversti maloniu nuotykiu.

Planavimas
Prieš leidžiantis į kelionę, būkite atviri patys sau ir išsiaiškinkite, kiek sunkumų gali pakelti jūsų mažieji. Net jei vyresni vaikai gali praleisti 10 valandų kelyje, tai dar nereiškia, kad jūsų keturmetė tai pajėgs. Kitaip tariant, planuodami kelionės maršrutus, pasirūpinkite, jog nebūtumėte kelyje daugiau nei 6 valandas per dieną. Ir atminkite, tai ne tik vaikų, bet ir jūsų labui.

Jei jūsų šeimos automobilis yra nedidelis, pamąstykite apie nuomojamus autobusiukus. Tai suteiks ne tik daugiau komforto, bet ir erdvės kiekvienam šeimos nariui. Pagalvokite apie savo aštuonmetį sūnų, kuris nemėgsta dalintis savo žaislais, kokia tikimybė, jog jis norės visą kelionę trintis alkūnėmis su savo jaunėle sesute? Apsisprendus nuomotis kelionės automobilį,- pasirūpinkite tuo iš anksto.

Apie daiktų pakavimą pradėkite galvoti bent prieš kelias dienas. Jei jūsų vaikai pakankamai dideli, leiskite jiems patiems susikrauti lagaminus, taip pat nepamirškite jų informuoti apie kelionės planus. Mokslininkai nustatė, jog vaikų elgesys daug geresnis kai jie žino, ko tikėtis.

Ką pasiimti į kelionę?
Kalbant apie saugumą, patartina pasiimti savo asmenines vaikų kėdutes, jos dažniausiai daug patogesnės ir saugesnės, nei tos, kurias siūlo nuomos punktai. Taip pat nepamirškite pirmosios pagalbos vaistinėlės bei vaistų nuo ligų, kuriomis sergate (alergijos ir panašiai).

Pagalvokite kuo užsiims jūsų vaikai kelionės metu. Galbūt verta nusižengti auklėjimo taisyklėms ir paimti DVD grotuvą? Tai gali būti raktas į jūsų ramybę.

Ką be nuspręstumėte įdėti į vaikų užkandžių dėžutes,- įdėkite dvigubai daugiau. Ir nebijokite nusižengti taisyklėms dėl nesveiko maisto, tai vienintelis laikas, kai galite leisti dukrai pasimėgauti papildomu sausainiu ar sulčių buteliuku. Supakuokite sveikus vaikiškus užkandžius į dėžutes, o nesveiką maistą pasilikite situacijoms, kai nebegalėsite suvaldyti savo atžalų.

Kiti dalykai, apie kuriuos verta pasvarstyti: audio knygos, mėgstamos CD plokštelės, antklodės, pagalvės bei mėgstami žaislai. Spalvinimo knygelės taip pat gali užimti jūsų vaikus, nustebinkite juos naujomis, kai pradėsite kelionę.

Palaikykite taiką
Nepraleiskite progos pakeliui aplankyti gražias vietas. Paprasčiausias parkas ar McDonaldo žaidimų aikštelė ne tik suteiks mažiesiems džiaugsmo, bet ir leis išvengti pykčių.

Planuodami kelionę galite pagalvoti ir apie vaikų pietų miegą. Visi žinome kokie būna vaikai, kai jiems trūksta poilsio.

Nesitikėkite, jog vaikai tarpusavyje dalinsis. Įsitikinkite, jog paėmėte žaislų, knygų bei užkandžių kiekvienam. Taip vaikiškas peštynes sumažinsite iki minimumo.
 

1 comment

  1. neblogas įrašas, kuris tikrai turėtų būti naudingas jaunoms šeimoms, kurios dar niekada nekeliavo automobiliu su vaikais. Geriausia vieta „Palaikykite taiką”, be jos niekaip neišsivertumėme. Laukiame kitų įrašų.