Burgas


Burgas, į kurį rengiami skrydžiai iš Lietuvos, ketvirtas pagal dydį Bulgarijos miestas. Įsikūręs šalies pietryčiuose, ant gilios Foroso įlankos kranto.

Gyventojų skaičius 208 000. Iki sostinės Sofijos 385 km, iki Plovdivo 267 km, iki Varnos 133 km. Viena iš svarbiausių lankytinų vietų Jūros parkas, kuriame eksponuojami garsių skulptorių darbai. Norintys apžiūrėti meno kūrinius turi pasirengti ilgam pasivaikščiojimui, nes parko ilgis septyni kilometrai.

Burgo istorija mena Senovės Romos laikus. Jis kilo iš Deultumo miestelio, kurį imperatorius Vespisianas įkūrė kaip koloniją karo veteranams, kad jie čia galėtų ramiai baigti savo dienas.

Miesto klimatas kontinentintis. Kaip ir mūsų Klaipėdoje, jaučiama jūros įtaka, dėl to gan drėgna.

Pats Burgas daugiau ne kurortinis, bet industrinis miestas, tačiau dėl geografinės padėties būtent per čia esantį oro uostą patogu pasiekti pagrindinius Bulgarijos kurortus. Vietinį oro uostą naudoja ir pigių skrydžių bendrovės.

Apie patį miestą galima rasti keletą neblogų paplūdimių. Tai Slyneč Brag. Greta tokie poilsiautojų pamėgti miestai kaip Elenite ir Diuni.

Oficialus miesto tinklalapis: http://www.bourgas.org/

Comments are closed.